Bilgi XenForo'da Reklam Yönetimi ve Reklam Alanları

Bilgi XenForo'da Reklam Yönetimi ve Reklam Alanları
3
9K
XenForo reklam yönetimi için bir çok seçenek ve alan mevcut bunu tüm üyelerimizin daha kolay kavraya bilmesi için görsel olarak ele alacağız.
İlk olarak reklam pozisyonları için sistemde kullanabileceğimiz alanları gelin birlikte değerlendirelim,

Görsel Reklam Pozisyonları

Kırmızı kutular: belirli bir sayfa için reklamlar
Gri kutular = tüm sayfalar için genel reklamlar

Forum Genel Bakış:

423

Konu listesi alanı:

424

Mesaj alanı:

425

Nele Yeni Alanı:

426

Üyeler Alanı:

427

Üye Profil Sayfası:

428

Yardım Sayfası:

429

Arama Sayfası:

430

Reklam alanlarını incelediğimize göre artık XenForo üzerinde reklamı nasıl ekleyeceğiz bu aşamaya geçebiliriz,
Admin panel alanından Reklam Yönetimine giriş yapın,

431

Reklam yönetimine girişte, engelleme alanını görünür.
Sağ üst köşede yer alan Reklam Ekle Butonu yardımı ile reklamımızı ekleyeceğiz.

432

Reklam için uygun pozisyonu/görüntülenme alanını belirleyin.

433
Eğer reklamlarınızı masa üstü ve mobil için ayrı yapılandırmak isterseniz bunu da atlamadan gündeme alalım.

İlk olarak aşağıda yer alan kodları kullandığınız temanın extra.less şablonuna ekleyin.

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Bu yapılandırmanın ardından reklam ekle bölümünde reklam kodumuza bir class ekleyerek görünümü masaüstü ve mobil cihazlara göre yapılandırmış oluyoruz.

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Örnek,

434

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Moderatörün son düzenlenenleri:
Tek kelime ile "fevkalade" bir anlatım diyorum... Tebrikler... ???(y)

Çok açıklayıcı bir anlatım olmuş teşekkür ederim ufak bir sorum var peki mesaj alanı kısmında "post above message content" reklamı her mesaj içinmi geçerli yoksa o konunun ilk mesajı içinmi geçerli?

Çok açıklayıcı bir anlatım olmuş teşekkür ederim ufak bir sorum var peki mesaj alanı kısmında "post above message content" reklamı her mesaj içinmi geçerli yoksa o konunun ilk mesajı içinmi geçerli?

Güzel yorumunuz için teşekkürler, sorunuza gelince post above message content reklam alanı her mesajın üstünde reklam konumlandıracak şekilde çalışır.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri