Soru Cookies Çerez İzinleri LCP Sorunu

Soru Cookies Çerez İzinleri LCP Sorunu
59
5K

SelamT

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba,

Tam olarak emin olmamakla birlikte, aşağıda resimde görünen alan nedeniyle Search Console'da Önemli Web Verileri alanında LCP sorunu: 2,5 sn. değerinden uzun (mobil) uyarısı vermekte ve bu husus olumsuzluğa yol açmaktadır.
Bu alanın arka plan rengini nereden ayarlayabiliyoruz. Herhangi bir boyalı alan olmadan sadece yazı olacak şekilde...

Teşekkürler.

10.12.2021-22.43.png

Çözüm
SelamT merhaba;
Bu alanda yer alan renk nedeniyle bu sorunu yaşamazsınız. Artı buradaki rengi kaldırırsanız yazılar okunamayacaktır. Böyle bir işlem yapılmasını da önermiyorum.

LCP, FCP, FID, CLS gibi sorunlar için Google üzerinde bir çok kaynak bulabilirsiniz. Bu tür sorunları Google Pagespeed üzerinden görerek yapılması gerekenleri kendiniz değerlendirebilirsiniz.

Örnek bir makale:
Mesela raffle eklentisinin özellikleri içerisinde yer alan geri sayım sayacını etkinleştirince de lcp ye etki ediyor, öyle ahım şahım bir etki değil ama ediyor.

Mesela raffle eklentisinin özellikleri içerisinde yer alan geri sayım sayacını etkinleştirince de lcp ye etki ediyor, öyle ahım şahım bir etki değil ama ediyor.
Sende ziyaretçilere gösterme ?

Xenforonun default temasını kullanıyorum ufak tefek düzenlemeler yaptım.
40 civarı eklenti kullanıyorum :)

Sunucuda python kurulu değil ise, eklentiyi kuramadan önce python kurman gerekiyor. Pyhyon kurduktan sonra eğer Sunucu centos7 ise pip kurman gerekiyor. Pip kurduktan sonra pip versiyonu 8.1 olarak geliyordu galiba pyhthon 2.7 ile çalışmadığından pip versiyonunu 2.0.34 di sanırım upgrade yaparak güncellemen gerekiyor ondan sonra fontools kurulumu ve daha sonra eklenti kurulumu ve yapılandırma.

İngilizce yok olsa rahat rahat yaparım da mesela lazyload modülü için adam bir şeyler yazmış ama Google translate ile bile anlayamıyorum ne demek istiyor? şu an onu anlamaya çalışıyorum.

Bazı terimlerde İngilizce bilmekte işe yaramıyor :(
Tamamen teknik şeyler.
Neyse bakalım böyle gitsin gideceği yere.
Tüm desteklerin için teşekkürlerimle.

Çok teşekkürler ilgin için.
Gün içinde çok uygun olmuyorum, ancak akşamları müsait olabiliyorum site işleriyle.

hallettim ama. Style özelliklerine verdiği kodları ekle diyormuş. Fakat bu sadece attack dosyalarda işe yarıyor gibi geldi bana benim forum anasayfasında ki resimler, logo için ve media galeri resimleri için işe yaramıyor onlara manuel olarak loading="lazy" ekleyeceğim kod satırlarını arıyorum.

Özel değilse, neden vazgeçtiniz eklentiden ?
Artık ihtiyacım kalmadı.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri