Bilgi XenForo'da Kullanıcı Grubu Terfileri Nasıl Tanımlanır?

Bilgi XenForo'da Kullanıcı Grubu Terfileri Nasıl Tanımlanır?
7
6K
Merhaba arkadaşlar,
Bu makalemizde XenForo 'da Kullanıcı Grubu Terfileri Nasıl Tanımlanır? ve Yönetim sürecinde olası aksaklıkların nasıl önüne geçeriz bunu ele alacağız.

XenForo genel yapısı içerisinde default olarak kullanıcı grupları tanımlı olarak gelir.
Bu kullanıcı grupları aşağıda yer alan resim belirtilmiştir.

1206

Bir çok arkadaşımız bu grupların yönetiminde farklı hatalar yapmaktadır.

Sistemde bir kullanıcıya yetki vermek istiyorsanız bu admin dahil olsa birinci kullanıcı grubu Kayıtlı Kullanıcı olarak kalmalıdır.
İkincil grubuna Yönetici yada Moderatör olarak yetkilendirme yapabilirsiniz. Bu sistem verilerin sorunsuz, izin yapısını ve koşulların doğru çalışması sağlar.

1207
Kullanıcı grupları görünüm ve izin önceliklerini atanan öncelik numarasına göre alırlar.
Bu yüzden izin geçişlerinde ve/veya ikincil grup atamalarında buna dikkat ediniz.
Örneğin Admin için görünüm önceliği 1000 ise moderatör için bu değerinde 1000'den < olması gerekir.
Bunu atlamayalım :)

1612160316773.png

Peki bu kullanıcı grupları içinde belirli koşulları gerçekleştiren kullanıcılar için terfi sistemini otomatik olarak nasıl aktif edeceğiz.
Şimdi bunu detaylı olarak inceleyelim,

Bu içerikte ben kendi sitemizde kullandığımız Premium User terfisini örnek vereceğim.

İlk olarak bu kullanıcı grubunu oluşturuyoruz.

1218

1209

Kullanıcı grubumuzu dilediğimiz yetki bazında oluşturduk.
Şimdi resimde yer alan Uye grubunda yer alan bir kullanıcının Premium gruba nasıl geçeceğini ve hangi koşulları sağlamasının gerektiğini belirleyelim.

Öncelikle buna erişim bağlantımız: /admin.php?user-group-promotions/
Panel Yönetimi=>Üye Grupları ve İzinleri=>Kullanıcı grubu terfileri

Yeni Terfi Ekle,
İlk ekranımız,

1208

Bu sekmede ayarlarımızı aşağıda yer aldığı gibi belirliyoruz,

1210

Terfi Uygulama durumlarına gelerek,
Terfinin etkin olacağı koşulları belirliyoruz.
  1. Kullancı durumu geçerli olmalı!
  2. Seçilen gruplardan en az birine ÜYE olmalı
  3. Bu terfinin otomatik olarak aktif olabilmesi için en az 30 mesajı olmalı.

1212

Bu sekmede bizim kullandığımız koşullar bunlar ama siz diğer koşullarıda kullanabilirisniz.

1214

Bu işlemin ardından Kaydet butonu ile terfimizi sisteme ekliyoruz.
Eklediğimiz terfinin devreye girmesi için Araçlar ve Bakım Alanına giderek, Veri bakımı başlığı altında yer alan Yeniden yapılandırma seçeneklerini kullanacağız.

1215

/admin.php?tools/rebuild

Eklediğimiz koşula uygun yapılandırmayı yeniden oluşturuyoruz.

1216

Yeniden oluşturma işlemi sonrası 30 mesajı olan normal UYE grubunda bulunan kullanıcılar,
Otomatik olarak Premium grubuna dahil oluyor.

1220

Bu işlem zamanlanmış aralıklarla kullanıcı koşullarını günceller sistem otomatik olarak çalışır.
Bu yüzden ilk yapılandırmanın ardından tekrar bu işlemi yapmanıza gerek kalmaz.
Hepinize saygılar.

XDinc Bey harika bir anlatım olmuş. Bu sayede bizlerde bilgilerimizi tazeliyoruz. ;)

Kesinlikle harika bir anlatım. Teşekkür ederim

Detaylı ve sade bir anlatım emeğinize sağlık

çok güzel bir anlatım olmuş. ellerine sağlık....

Bir çok arkadaşımız bu grupların yönetiminde farklı hatalar yapmaktadır.

Sistemde bir kullanıcıya yetki vermek istiyorsanız bu admin dahil olsa birinci kullanıcı grubu Kayıtlı Kullanıcı olarak kalmalıdır.
İkincil grubuna Yönetici yada Moderatör olarak yetkilendirme yapabilirsiniz. Bu sistem verilerin sorunsuz, izin yapısını ve koşulların doğru çalışması sağlar.

O hatayı yapan arkadaştan selam olsun hocam :)
Peki hocam şimdi bu ayarları dediğiniz gibi yapmamızın bir sıkıntısı olur mu?

Edit: Görünüm önceliği denen birşey varmış onu yeni öğrendim :D uyguluyorum şuanda.

Son düzenleme:
Görünüm önceliği denen birşey varmış onu yeni öğrendim :D uyguluyorum şuanda.

Evet bu bazen gözden kaçabiliyor, ama çok ince bir detay.
Genelde banner sıralayıcı da buna göre çalışır. (Ek bilgi olsun)

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri