Yanıtlandı Kod Bloklarına Girinti Yerine Boşluk Eklenmesi

Yanıtlandı Kod Bloklarına Girinti Yerine Boşluk Eklenmesi
4
1K

whistle

Licenced
Customer
SMS Confirmed
Merhabalar,
Forum sitemde kodlar sıklıkla paylaşıldığı için Xenforo 'nun varsayılan kod bloklarını kullanılıyor.
Ancak bu kod blokları girinti (tab) tuşu ile eklenen karakter yerine space ile boşluk bırakılmış şekilde gösteriyor. Bu fazla bir sorun teşkil etmemesine rağmen python gibi dillerde sorunlara neden olabiliyor.

Kod bloklarında girinti karakterini gösterebilmenin bir yolu mevcut mudur?

Sorumun daha net olabilmesi için bir tane kod örneği ekledim.
Python:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Çözüm
Python 3.9

Aslında html'de girinti karakteri bulunuyormuş.
& #09; bunu birleştirip test ettim oldu.

[CODE][/CODE] blokları arasındaki 4 boşluğu bahsettiğim karakter ile değiştirebilirsek sorun çözülür gibime geliyor.

Güncelleme;
regex ile kod blokları render edilirken 4 boşluğu taba çevirecek şekilde ayarlayınca oldu.

Örnek kod;
PHP:

Testlerimde düzgün çalıştı ancak uzun vadede ne tür sıkıntılar yaşatacağını bilmiyorum. Bu konuda sorduğum soruya çözüm bulduğum için mesajımı çözüldü işaretliyorum. XDinc yorumlarınız için teşekkür ederim. :)
whistle merhaba,

XenForo üzerinde code editörünün içinde bunu uygulamak ne yazık ki pek olanaklı değil.
Fakat problemin senin için büyük bir sorun olduğunu anlayabiliyorum. (Bu noktada kaç boşluğun tab'a dönüşeceği de önemli.

Aşağıda verdiğim örnek site gibi alanlarda convert yapabilirsin.

veya, C:\Python24\Tools\Scripts\reindent.py üzerinden bu durum için daha önceden paylaşılmış code betikleri vardı eğer bir örnek bulursam ekleyeceğim.

Yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.
Dört boşluk bir girinti olacak şekilde gözükmesini sağlamak istiyorum. Verdiğiniz siteleri inceledikten sonra gelişmeleri haberdar ederim.

Yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.
Dört boşluk bir girinti olacak şekilde gözükmesini sağlamak istiyorum. Verdiğiniz siteleri inceledikten sonra gelişmeleri haberdar ederim.

Daha önce bunun için uyguladığım bir değişiklik vardı, rica etsem Python sürümünüzü yazar mısınız?
Teşekkürler.

Python 3.9

Aslında html'de girinti karakteri bulunuyormuş.
& #09; bunu birleştirip test ettim oldu.

[CODE][/CODE] blokları arasındaki 4 boşluğu bahsettiğim karakter ile değiştirebilirsek sorun çözülür gibime geliyor.

Güncelleme;
regex ile kod blokları render edilirken 4 boşluğu taba çevirecek şekilde ayarlayınca oldu.

Örnek kod;
PHP:

Testlerimde düzgün çalıştı ancak uzun vadede ne tür sıkıntılar yaşatacağını bilmiyorum. Bu konuda sorduğum soruya çözüm bulduğum için mesajımı çözüldü işaretliyorum. XDinc yorumlarınız için teşekkür ederim. :)

Son düzenleme:
Çözüm
Quick Jump
2,628Konular
12,461Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri